• A
  • A
  • Terras duurzaam warm

    - Terrasverwarming is een van de ergerlijkste vormen van kimaataantasting. Twee HAN-studenten hebben iets bedacht dat dit verhelpt en wonnen er een prijs mee om het te gaan produceren.

    Jorg Rijkschroeff en Ralf de Bruin van de opleiding Industrieel Product Ontwerpen (IPO) hebben een gedeelde eerste prijs gewonnen in de wedstrijd Duurzame terrasverwarming.

    Hun idee is een stoel met kussen dat warm wordt zodra iemand er op gaat zitten. Het concept is eenvoudig en snel te realiseren, ook in bestaande horecagelegenheden. Zij ontvingen voor hun ontwerp van Minister Cramer €10.000 die zij moeten gebruiken om hun ontwerp klaar te maken voor productie.

    De jury bestond uit Gerard Keijzers (hoogleraar duurzaam ondernemen Nyenrode), Stef van Dongen (directeur Enviu) en Simon Christiaanse (adviesraadlid en ontwerper LHUMP).