• A
  • A
  • Vacature in Enschede?

    - De UTwente moet binnenkort wellicht op zoek naar een nieuwe voorzitter. Anne Flierman wordt namelijk nadrukkelijk genoemd als de komende Commissaris van de Koningin in Overijssel. Flierman is nu al senator namens het CDA.


    In politiek Den Haag wordt er vanuit gegaan dat het CDA de commissarispost in Zwolle kan behouden. Ook bij het zware verlies op 9 juni bleven de christendemocraten de grootste partij in deze kieskring. Alleen in Gelderland en Brabant kreeg het CDA absoluut nog meer stemmen dan in Overijssel.

    Flierman heeft door zijn werk als UT-collegevoorzitter een passend profiel voor de CdK-functie. Netwerk en kennis van de betrokken regio zijn sterk, ook waar het de internationale relaties betreft. Deze zijn voor Overijssel als deel van de Euregio met de Duitse grensstreek van grote betekenis. De UTwente speelt in die relaties een belangrijke rol als aantrekken van zowel bedrijven als talenten en contacten.

    Als bestuurder heeft Flierman bij de Universiteit Maastricht en de UTwente veel ervaring opgedaan. Zijn 'Haagse netwerk' is door zijn lidmaatschap van de Eerste Kamer hoogwaardig. Enige smet op het blazoen is de ernstige situatie van de zorgkoepel Orbis in Limburg, waar Flierman bestuurder van was. Het is niet de eerste keer dat Flierman wordt genoemd als mogelijke CdK. In 2005 was hij kandidaat voor de post van Gouverneur van Limburg en werd tweede op de voordracht.

    Zou het CDA in de komende maanden na de grote nederlaag ook bestuurlijke buiten beeld raken, zou vanuit een Paarse combinatie nog een andere Twentse vertegenwoordiger naar voren geschoven kunnen worden. De oud-staatssecretaris van OCW voor de PvdA, Sharon Dijksma, zou na het verlies van haar partij op 9 juni ook voor de veiliger zetel in het Provinciehuis in Zwolle kunnen opteren.

    Foto: TC Tubantia, Charel van Tendeloo