• A
  • A
  • Kennis goud waard

    - “De kennis in de hoofden van studenten, docenten en hoogleraren is goud waard." Daarom krijgen HBO en WO samen extra geld van minister Verhagen voor de ontwikkeling van maatschappelijk en commercieel interessante toepassingen van hun kennis. Brabantse instellingen als de TU/e en Fontys lopen hierin voorop.

    De Technische Universiteit Eindhoven krijgt hiervoor €5 miljoen in samenwerking met Fontys, de Brabantse Ontwikkelingsmaatschappij en bedrijven verenigd in de Brainport Development NV.

    In 2012 is in totaal €25 miljoen beschikbaar om plannen van kennisinstellingen en hun partners te helpen financieren. Voorwaarde is dat men zelf ook financieel bijdraagt aan de uitvoering van de plannen. Het geld komt uit het valorisatieprogramma dat in opdracht van EL&I en OCW wordt uitgevoerd.

    "De kennis in de hoofden van studenten, docenten en hoogleraren is goud waard," aldus minister Verhagen. "De potentie van de kennisinstellingen voor onze economie en voor ons land is enorm.

    Toepassing van die kennis is kassa voor wetenschappers, universiteiten en bedrijven." Verhagen beloofde begin 2011 al dat er meer investeringen in kennisvalorisatie zouden worden gedaan, met overigens dezelfde bewoordingen. 

    Met de €5 miljoen kan de TU/e kennis van wetenschappers beter ten gelde maken en het maatschappelijk belang van de kennis beter benutten. Zo kunnen ze onder meer college geven aan studenten over het starten van eigen bedrijf, of onderzoekers bijstaan om hun wetenschappelijke kennis om te zetten in patenten voor aantrekkelijke diensten en producten.