• A
  • A
  • Diensteninnovatie in Amsterdam

    - Het Amsterdam Centre for Service Innovation gaat aan UvA en VU van start met onderzoek en executive training.

     

     

    Veel dienstverlenende bedrijven zoeken naar mogelijkheden om innovatiever te worden, maar hebben daar minder ervaring mee dan industriële bedrijven met hun laboratoria en Research & Development. Diensten zijn de ruggengraat van de economie geworden met 80% van de werkgelegenheid. Voor innovatie en productiviteitsgroei in diensten liggen er grote kansen.

     

    AMSI is opgericht met steun van IBM Benelux, Air France-KLM, Rabobank Nederland, Gemeente Amsterdam en Novay. AMSI richt zich op onderzoek en op nieuwe onderwijsprogramma's (masteropleidingen en opleidingen op het terrein van executive development).

    Daarbij legt het centrum zich toe op de groeiende vraag naar academici die de processen van diensteninnovatie begrijpen en vorm weten te geven. In nauwe samenwerking met University of California - Berkeley biedt AMSI de eerste opleiding in Nederland aan gericht op managers en professionals die zich bezighouden met innovatie: de Leadership Course Managing Service Innovation.