• A
  • A
  • Historisch feit in Venlo

    - Ze zijn er nog: burgemeesters die snakken naar een universiteit voor hun gemeente. Hubert Bruls van Venlo zag een nieuwe dependance van de UM al als een wereldschokkend feit. En schoot zichzelf toen in de voet.

    De opening van Campus Venlo van de UM greep de burgemeester zo aan, dat hij zocht naar een vergelijking voor het historisch belang ervan. Omdat het feestje op 1 september was, verwees hij naar dat andere grote gebeuren uit de wereldgeschiedenis. De komst van een universiteit naar Venlo maakt die dag net zo historisch als het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog.

    "Zo'n opmerking gaat op alle punten mank. Bruls kan zoiets beter na zes uur thuis bij zichzelf maken", aldus de directeur van het naburige Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon tegen 'De Limburger'. De burgemeester beklaagde zich vervolgens dat hij verkeerd begrepen was. Hij had alleen maar willen zeggen welke historische lading de datum had. Maar was dat nu niet precies het probleem?