• A
  • A
  • Jong talent maakt groeiers

    - Ondernemers van snelgroeiende bedrijven zijn vaak hoger opgeleid en jonger dan ondernemers die een ‘doorsnee’ bedrijf leiden. Dat is één van de conclusies van onderzoek naar ‘snelle groeiers’ door het Amsterdam Center for Entrepeneurship.

     

     

    Snelgroeiende ondernemingen leveren een belangrijke bijdrage aan werkgelegenheidsgroei, arbeidsproductiviteit, dynamiek, economische groei en innovaties. Daarnaast zijn deze 'snelle groeiers' vaak een rolmodel voor andere ondernemers. De maatschappelijke erkenning van deze snelgroeiende ondernemers blijft volgens de onderzoekers echter stelselmatig achter.

    Nederland scoort laag in vergelijking met andere landen als het gaat om aantallen snelgroeiende bedrijven, ondernemers die willen groeien, stakeholders die willen groeien en gekwalificeerde werknemers die in een ondernemend bedrijf willen werken. Aan de hand van de vraag waarom sommige bedrijven sneller groeien dan andere brachten de onderzoekers een aantal instrumenten in kaart die tot meer snelle groeiers in Nederland kunnen leiden.

    Tijdens het FD Gezellen debat zullen de resultaten van het door ACE en onderzoeksbureau EIM uitgevoerde onderzoek worden gepresenteerd. Daarnaast zal Jan Kees de Jager, staatssecretaris van Financiën, zijn visie geven op snelle groeiers.

    maandag 28 september, 15.30 tot 17.00 uur
    Café-Restaurant Dauphine, Prins Bernhardplein 173, Amsterdam