• A
  • A
  • StopPlasterk.nl om tweede studie

    - Minister Plasterk krijgt tegenwind in de coalitie. De Eerste Kamer en de CDA-jongeren houden hem onder vuur. "Juist in economisch moeilijke tijden waarin een sterke kenniseconomie onmisbaar is, zet hij een rem op doorstuderen," moppert het CDJA en start de website StopPlasterk.nl.

    "Het voorstel van Plasterk kan studenten en hun ouders per collegejaar zo'n 10.000 euro meer gaan kosten", zegt CDJA-voorzitter Jeroen van Velzen. "Juist in economisch moeilijke tijden waarin de banen niet langer voor het oprapen liggen en een sterke kenniseconomie onmisbaar is, zet de minister een rem op doorstuderen." Het CDJA heeft daarom vooral zorgen om een gebrek aan investering in de kenniseconomie.

    Het CDJA vreest dat verdiepende studierichtingen en de ontwikkeling van talentvolle studenten onder druk komen te staan. Ook voor studenten met een afgeronde HBO-opleiding wordt het financieel zeer onaantrekkelijk om een universitaire masterstudie te doen. "Zeker minder draagkrachtige studenten en hun ouders zullen de dupe worden van deze voorstellen. En dat dankzij een PvdA minister!" De minister van OCW is daarom kop van jut op hun site StopPlasterk.nl, waar een webpetitie ondertekend kan worden.

    Het stelt de jonge CDA'ers teleur dat dit kabinet vooral opkomt voor de gevestigde rechten van babyboomers en de jongere generatie laat betalen voor de crisis. Jeroen van Velzen: "Maar liefst eenderde van de jongeren heeft de laatste keer CDA gestemd. Wij roepen het CDA op om te zorgen dat zij daar geen spijt van krijgen."

    Ook coalitiepartner ChristenUnie blijkt in de Eerste Kamer niet direct te porren voor de beperking van bekostiging voor tweede en derde studies. In overleg met het bestuur van het ISO is over die opzet van de minister met verbazing gesproken door die fractie.

    Minister Plasterk lijkt vooralsnog niet erg onder de indruk, hij zegt op Nu.nl: "Het gaat meestal maar om een master erbij, dus 1 of 2 jaar extra. Je hebt dus al een hele studie afgerond, voor laag collegegeld .Als je nou een jaar hoger collegegeld betaalt, dan kost je dat 4000 euro meer. Die kun je lenen en dan over een periode van 15 jaar terugbetalen. Jongens, als je zo gemotiveerd bent, waar hebben we het over?"