Student ontrafelt bolvormige nanolasers
Nieuws | de redactie
21 april 2006 | UTwente-student Peter Zijlstra ontdekte tijdens zijn afstudeeronderzoek dat de theorie over het gedrag van bolvormige nanolasers niet klopt. Samen met zijn begeleiders publiceert hij hierover een artikel dat in mei in het gezaghebbende Optics Letters verschijnt. Nu complete labs op nanoschaal kunnen worden gefabriceerd, zoeken wetenschappers naar steeds kleinere lichtbronnen. Zo zouden bolvormige nanolasers gebruikt kunnen worden als lichtbron in lab-on-a-chip toepassingen. Bij het karakteriseren van zo’n bolvormige nanolaser ontdekte Peter Zijlstra dat de gangbare beschrijving van een dergelijke laser niet klopt.
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Hbo-bestuurders krijgen 6,3 procent loonsverhoging, hbo-medewerkers 5 procent
D66 en CDA willen gericht internationale studenten aantrekken en investeren in kennis
WRR: Demografische transitie bedreigt instroom internationale studenten
Arbeidsmarktkansen voor hbo-alumni zien er somber uit, gaat de politiek ingrijpen?
PTvT-voorzitter Beatrice Boots overleden
