‘Mooi compliment voor ons HO’
Maar verder is het is een plat verhaal. In de trant van: In het Nederlands hoger onderwijs hoef je eigenlijk niet te merken dat je in het buitenland bent, het is alleen goedkoper en je krijgt er meer. Zoals er mensen zijn die voor het weer naar Spanje gaan, maar daar alleen Hollandse kroketten durven eten.
Zo simpel is in het hoger onderwijs niet. Daarom verwacht ik ook niet dat er binnenkort ferry’s vol studenten het Kanaal zullen overstomen. Maar dat studenten de beste opleiding zoeken tegen de beste prijs, dat lijkt me goed. En dat Britse studenten dan ook naar Nederland kijken lijkt me verstandig. En als Nederlanders zouden wij blij kunnen zijn met slimme jonge mensen.” Van den Eijnden voegt daar nog een observatie aan toe over de positie van het Britse HO: “Wel wrang dat het Engelse hoger onderwijs dat wereldwijd zo energiek in de markt wordt gezet voor de eigen studenten niet goed genoeg zou zijn”.
Studentenvoorzitter Sebastiaan den Bak van het ISO is blij met de Britse aanbeveling: “Het Nederlands HO goedkoper en kwalitatief beter dan hun eigen hoger onderwijs? Dat is wel een mooi compliment voor het Nederlandse hoger onderwijs.” Wel vindt hij namens zijn ISO dat Nederland bij de internationalisering van het HO niet op zijn lauweren kan gaan rusten. “Voor niet EU- studenten is Nederland nog altijd een zeer onaantrekkelijk land. Kostbare en trage verblijfprocedures weerhouden internationale studenten van buiten de Europese Unie ervan om in Nederland te komen studeren. Het is tijd om daar iets aan te gaan doen,” aldus den Bak.
Meest Gelezen
Bekostiging per student in het hbo en wo gaat dalen
De student als consument maakt vrouwelijke docenten extra kwetsbaar
Dijkgraaf wil zijn waaier doortrekken naar het onderzoek in het hbo en mbo
NS onderzoekt financiële prikkels om studenten uit de spits te weren
Fel debat over internationalisering tekent zich af in hoger onderwijs
