ScienceGuide staat voor verdieping. Dit is het platform waar de actualiteit en achtergrond elkaar ontmoeten op een inhoudelijke en doordachte wijze. Onder het uitklapteken vind je dus een toelichting, geheugensteun of voetnoot die de redactie of de auteur toevoegt. Dit doen wij om ervoor te zorgen dat wij in onze artikelen grondig en gedetailleerd in kunnen gaan op belangrijke details, zonder de lezer kwijt te raken.
Keizersnede veiliger bij stuitligging
Nieuws | de redactie
27 oktober 2006 | Bij een stuitligging is een keizersnede veiliger voor het kind dan een vaginale bevalling. Maar de moeder heeft juist iets meer kans op complicaties. Eén op de 80 kinderen vaginaal geboren in stuitligging, overlijdt of heeft ernstige problemen na de geboorte, dat is slechts 1 op de circa 600 bij de keizersnede.
Dit concludeert gynaecoloog Christine Rietberg van het het UMC Utrecht uit de gegevens van de Perina
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.