ScienceGuide staat voor verdieping. Dit is het platform waar de actualiteit en achtergrond elkaar ontmoeten op een inhoudelijke en doordachte wijze. Onder het uitklapteken vind je dus een toelichting, geheugensteun of voetnoot die de redactie of de auteur toevoegt. Dit doen wij om ervoor te zorgen dat wij in onze artikelen grondig en gedetailleerd in kunnen gaan op belangrijke details, zonder de lezer kwijt te raken.
Multiculti helpt tegen dementie
Nieuws | de redactie
15 januari 2007 | Wie tweetalig door het leven gaat, wordt minder snel dement dan wie slechts één taal bezigt. Dat blijkt uit Canadees onderzoek. ,,We hebben vastgesteld dat het spreken van twee talen in plaats van één, lijkt samen te hangen met een vertraging in de ontwikkeling van dementie'', zegt professor Ellen Bialystok van de York Universiteit in Toronto.
De onderzoekers verzamelden gegevens over een groep van 184 personen die begeleiding hadden gezocht
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.