Tapijt van Bayeux onder de loep
Nieuws | de redactie
11 januari 2007 | ‘Uitweg uit Normandië’ is geschreven door Ad van Kempen, docent geschiedenis aande Fontys Lerarenopleiding in Tilburg. In zijn boek komt Van Kempen tot een nieuwe interpretatie van de voorstellingen en beelden die vastgelegd zijn in het zogeheten ‘Tapijt van Bayeux’. De interpretaties over wat het tapijt nou precies laat zien, lopen uiteen. Van Kempen voegt er daar met zijn boek een nieuwe aan toe: ‘Het is een borduurwerk met een gecompliceerd verhaal van list en bedrog waar waarheid en verdichtsel in elkaar zijn verknoopt. Waar we naar luisteren is een verhaal waarin de Engelse prins Harald alles bij elkaar liegt en daar uiteindelijk zelf aan ten onder gaat.’
In het tapijt wordt in de vorm van een soort geborduurd stripverhaal van maar liefst zeventig meter
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Lectoraten moeten steeds vaker achter het geld aanlopen, waarschuwen lectoren
Nederland onderschat baten internationalisering door gebrekkige stayrate-metingen
Citatiebias remt loopbanen vrouwelijke wetenschappers, waarschuwt Delftse onderzoeker
Kies Europa, horen Amerikaanse wetenschappers – maar wie gaat dat betalen?
‘Laat praktijkonderzoekers het gat tussen wetenschap en samenleving dichten’
