Techno-ethiek centrum van start
Nieuws | de redactie
18 januari 2007 | Mag hersenonderzoek leiden tot een technologie waarbij recruiters van bedrijven als het ware direct in het brein van sollicitanten kunnen kijken? Wie draagt er eigenlijk verantwoordelijkheid voor technologische ontwikkelingen? Deze maatschappelijk belangrijke kwesties vragen om een grondige ethische analyse, waarbij filosofen moeten samenwerken met technici en andere wetenschappers. Deze kwesties zijn tevens het terrein waarop het ‘3TU.Centre for Ethics and Techology’ actief is. Een internationale visitatiecommissie beoordeelde het onderzoek op het terrein van filosofie en techniek van de drie deelnemende universiteiten onlangs als excellent en internationaal leidend.
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Rianne Letschert, bestuurder met opvattingen, wordt OCW-minister
De NVAO noemt het institutioneel beton: waarom transdisciplinair onderwijs vaak vastloopt
Kabinet-Jetten gaat met 1,5 miljard bezuinigingen op onderwijs en wetenschap terugdraaien
“Jarenlange collega en vriend”: hoe onafhankelijk moet toezicht aan universiteit zijn?
Politieke onzekerheid rondom minderheidscoalitie werpt schaduw over onderwijsinvesteringen
