ScienceGuide staat voor verdieping. Dit is het platform waar de actualiteit en achtergrond elkaar ontmoeten op een inhoudelijke en doordachte wijze. Onder het uitklapteken vind je dus een toelichting, geheugensteun of voetnoot die de redactie of de auteur toevoegt. Dit doen wij om ervoor te zorgen dat wij in onze artikelen grondig en gedetailleerd in kunnen gaan op belangrijke details, zonder de lezer kwijt te raken.
HO-docent wil graag lang door
Nieuws | de redactie
7 februari 2007 | Maar een vijfde van de werknemers wil doorwerken tot 65. Ongeveer 40% zegt hiertoe wel in staat te zijn. Thuissituatie, gezondheid en werkdruk bepalen of werknemers door willen werken tot hun AOW. Voor het nieuwe kabinet is dit gegeven zeer relevant, gezien de afspraken rond de oudedagvoorziening. De sterkste voorspellers van ‘door willen werken’ zijn alleenstaand-zijn, een goede gezondheidstoestand, niet al te hoge werkdruk en goede arbeidsvoorwaarden.Docenten (vooral in het hoger onderwijs), geneeskundigen, agrariërs, vakspecialisten en leidinggevenden willen vooral langer doorwerken.
Werknemers zonder partner willen vaker (25%) doorwerken dan die mét een partner (19%). En van de we
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.