OESO geen norm voor Plasterk
Het meer mensen van boven de 30 te laten (door)studeren was niet iets waar de minister direct voor voelde. “Je moet zoiets eerst zelf ook willen en ik weet niet of wij de kant op moeten gaan van het studeren door mensen van in de dertig of veertig.”
De reviewers van de OESO zijn op dit punt somber over de ontwikkeling in ons land. “This spells trouble for a country that aspires to be a leader in a knowledge-based world.” Nederland zit blijkens hun cijfers 50% onder het gemiddelde van de OESO-landen op dit vlak, “a relatively weak commitment.” Zeker als vergelijkbare landen als Zweden of UK nu reeds twee tot drie maal zo hoog scoren als dat OESO-gemiddelde.
Meer positief was de minister over de gedachte van een HOA, zoals het ISO in een strategische nota had geformuleerd. Hij gaf aan dat hij het een goede gedachte vond om de toezichtfuncties op de borging die in NVAO en inspectie zijn opgenomen veel meer te gaan bundelen.
Meest Gelezen
Onderwijs zorgt zelf voor stress bij studenten
‘Verstoorde arbeidsverhouding’ als ontslaggrond ondermijnt sociale veiligheid’
“De universiteiten in Nederland zijn op de rug gaan liggen voor Big Tech”
Valoriseren door een snelweg te blokkeren
‘Debat over internationalisering meer vanuit emotie dan feiten gevoerd’
