Hogescholen op achterstand bij techniek
Nieuws | de redactie
13 juli 2007 | Het technisch onderwijs mist vooral in het hbo de slag om de vrouwelijke en allochtone student. Technische opleidingen op universiteiten hebben hier minder problemen. Dat blijkt uit onderzoek van het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt van de UM. De toename van het aantal vrouwen in het hoger onderwijs kan negatief uitwerken voor de daling van het aantal gediplomeerden met een technische opleiding. Vrouwen kiezen immers minder snel voor een technische opleiding.
Desalniettemin is het aandeel techniek onder vrouwen in het wo hoger dan in het hbo en daalt dit bov
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
“PVV met hun rancune is weg, waarom blijven bezuinigingen op onderwijs dan staan?”
‘Universiteiten maken zelf van het Engels iets elitairs’
Terwijl wetenschappelijk publicatielandschap wereldwijd verandert, kiest Nederland status quo
‘De Oudheidkunde vernieuwt zich’
“Niet uitspreken voor academische vrijheid maakt medeplichtig aan aanvallen erop”
