UvA/HvA maakt ‘dorpen’ in Amsterdam
Hij omschrijft deze vorm als “dorpen in de biotoop Amsterdam” die voor docenten en studenten een “overzichtelijke thuisbasis” zouden moeten zijn. Daarnaast worden verschillende typen onderwijs beter geprofileerd door het instellen van undergraduate en graduate schools. Er gaat gestreefd worden naar meer eenheid in de organisatie van beide instellingen, zodat doorstroming, en eventueel stapeling van universitair en beroepsonderwijs, gemakkelijker wordt.
Het profiel van de universiteit beschrijft de UvA-voorzitter als volgt: “De UvA is een brede instelling die wil excelleren in onderwijs én onderzoek. De UvA kiest niet voor selectie aan de poort, maar wel voor het monitoren van studieprestaties en studiesucces, en een goed systeem van studieloopbaanbegeleiding. Van studenten en docenten vraagt de UvA de bereidheid om te willen excelleren. Studenten moeten zich uitgedaagd voelen, en voortdurend geprikkeld worden tot betere prestaties (bijvoorbeeld door honoursprogramma’s).”
De prestaties van docenten en onderzoekrs worden nadrukkelijker beoordeeld. Docenten kunnen door permanente scholing hun kennis en kunde verbeteren en onderzoekers worden beoordeeld op prestaties: succesvolle onderzoeksgroepen krijgen meer ruimte en excellente onderzoekers worden beloond met extra onderzoeksbudget.
Meest Gelezen
Bekostiging per student in het hbo en wo gaat dalen
De student als consument maakt vrouwelijke docenten extra kwetsbaar
NS onderzoekt financiële prikkels om studenten uit de spits te weren
Dijkgraaf wil zijn waaier doortrekken naar het onderzoek in het hbo en mbo
Fel debat over internationalisering tekent zich af in hoger onderwijs
