Illegale kap regenwoud via satelliet opspoorbaar
Nieuws | de redactie
17 december 2007 | De ontbossing van tropische regenwouden is nu direct te volgen. Ontbossingskaarten van opeenvolgende tijdstippen zijn daartoe via Google Earth te bekijken. De nieuwe dienst is ontwikkeld door wetenschappers van Wageningen en onderzoeksbureau SarVision. De kwaliteit van de radarbeelden is zo goed dat details met een nauwkeurigheid van 20 meter zichtbaar zijn. Hiermee wordt zelfs illegale kap op kleine schaal snel zichtbaar.
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Kennis over studiesucces wordt nauwelijks gebruikt
Rianne Letschert moet formatie lostrekken en brengt zelf stevige kennisagenda mee
Universiteitsbestuurders, Defensie en D66 moeten het ontgelden op de Dam
‘Techno-optimisme maakt meer kapot dan je lief is’
Studenten op kamers hebben meer mentale steun nodig van onderwijsinstelling
