Nederland blijft steken bij innovatie
Nederland zou volgens de rapporteurs op deze manier binnen 5 tot 10 jaar tot het Europees gemiddelde kunnen wegzakken, aangezien andere landen ons voorbij zullen gaan. Zweden staat ook dit jaar weer bovenaan als ‘innovation leader’, naast Denemarken, Finland, Duitsland, Verenigd Koninkrijk en de VS.
De EIS kijkt dit jaar speciaal naar de innovatie binnen de dienstensector en het belang van sociaal kapitaal en kennisstromen. Ook wordt gekeken naar innovatie dat niet gebaseerd is op eigen R&D. Hierop scoort Nederland overigens met 17% zgn. non-R&D Innovators zeer laag, ons land is hier tweede van onder. Het EU-gemiddelde ligt op 46%.
Sterke punten van Nederland zijn breedbandpenetratie en patenten. Zwakke punten vat EIS samen onder de noemer Ondernemerschap en Innovatie. Het gaat o.m. over venture capital, marktinnovaties, innovatieve producten als deel van de omzet, organisatie-innovatie en de beschikbaarheid technici, zowel in opleidingen als op de arbeidsmarkt. Het rapport en statistieken zijn hier te vinden.
Meest Gelezen
'We stellen elkaar verkeerde vragen over ChatGPT'
VVD botst met minister en linkse partijen over loting en selectie
Tien kandidaten uit het beroepsonderwijs voor de Groeifondscommissie
Minister komt met wet- en regelgeving om internationale instroom te beperken
ChatGPT is extra teken aan een wand die zwakker wordt
