Hoe open is ‘open’?
Nieuws | de redactie
25 november 2008 | In de discussie over ‘open source’ en dergelijke systemen trad in Londen Charles Leadbeater, auteur van het boek We Think, op. Hij bekeek ‘open’ van een wat minder utopische kant dan we van hem gewend zijn. Als voorstander van de pro-am cultuur publiceerde hij het boek online voordat het uitkwam, zodat mensen met hem mee konden schrijven. Naar aanleiding van het commentaar op zijn promotievideo op YouTube concludeerde hij dat mensen aan de ene kant geïnspireerd zijn door de utopische visie, maar aan de andere kant willen weten hoe je nu je brood ermee kan verdienen.
Een kenmerk van de nieuwe collaboratieve communities is volgens Leadbeater dat mensen niet langer me
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
‘Zelfregie is noodzaak, anders vullen politici en de Onderwijsinspectie dat gat’
Linkse coalitie komt met plan om 1,6 miljard aan onderwijsbezuinigingen terug te draaien
‘Het zelfregie-bod is gebaseerd op politieke druk, niet op visie’
Aanleren verpleegkundige vaardigheden gebaat bij complexere oefenomgeving
Lectoraten moeten steeds vaker achter het geld aanlopen, waarschuwen lectoren
