Deens IT-succes dankzij autisten
Nieuws |
de redactie
10 februari 2009 | Het Deense IT bedrijf Specialisterne is een opmerkelijke organisatie. Het heeft namelijk alleen autisten in dienst.
Oprichter Thorkil Sonne kwam tot de oprichting van zijn bedrijf, omdat hij een werkkring zocht voor zijn autistische zoon en erachter kwam dat geen werkgever iets voor deze groep deed. Sonne’s onderzoek leerde hem dat mensen met een autistische aandoening onvermoede expertises hadden en dan vooral in het werken met software.
Specialisterne is innovatief op twee fronten: als arbeidsmarktvernieuwer boort het een nieuw arbeidspotentieel op en het biedt mensen met een autistische aandoening nieuw perspectief. Sonne ontving de Deense IT-Award 2008. Daarnaast noemt het invloedrijke stijlblad Monocle Specialisterne een van de grote merkbeloften van de toekomst.
Meest Gelezen
‘Ik verzeker u dat Erkennen en Waarderen ons niet naar middelmatigheid voert’
'Men realiseert zich onvoldoende welke gevolgen de krimp zal hebben’
Rekenkamer: effect van Nationaal Programma Onderwijs niet te achterhalen
Focus Erkennen en Waarderen op ongezond academisch gedrag
'Verwacht een toekomst met meer multidisciplinaire opleidingen’
