Autisme en levensloop
Levenslange aandoening
Een autismespectrumstoornis (ASS) is een levenslangeaandoening, die in elke levensfase en op elk levensgebied op eeneigen wijze tot uiting komt. Er is een toenemend besef datcontinuïteit en samenhang van de hulpverlening zijn te verbeterendoor de autistische stoornis te plaatsen in het kader van delevensloop.
Levensloopbegeleiding houdt in dat de hulpverlener bij naderendeveranderingen in de levensomstandigheden proactief kan ingrijpendoor middel van behandelen, ondersteunen en/of opleiden van depersoon met ASS en de omringende omgeving. Er is echter nog veelonbekend over hoe levensloopbegeleiding van mensen met ASS hetbeste kan worden vormgegeven.
Het lectoraat ziet het als zijn taak om op basis vanpraktijkonderzoek de inrichting en inhoud van de bijpassendeondersteuning te helpen ontwikkelen.
Wilt u bij deze installatie aanwezig zijn? Houdt danalvast donderdag 12 november 2009 vrij in uw agenda. Begin oktoberwordt de officiële uitnodiging verspreid. Lees meer over ditonderwerp op de website van het
Meest Gelezen
De student als consument maakt vrouwelijke docenten extra kwetsbaar
Bekostiging per student in het hbo en wo gaat dalen
Dijkgraaf wil zijn waaier doortrekken naar het onderzoek in het hbo en mbo
Fel debat over internationalisering tekent zich af in hoger onderwijs
Kamer verbolgen over schendingen van wetenschappelijke integriteit door de UvA
