Braille voor cellen

De Koning bracht een werkbezoek aan het instituut MERLN (Institute for Technology-Inspired Regenerative Medicine) en liet zich daarover informeren door universiteitshoogleraar prof. dr. Clemens van Blitterswijk. De onderzoeksgroep van Van Blitterswijk is gespecialiseerd in het ontwikkelen van nieuwe technologieën die toegepast kunnen worden in de regeneratieve geneeskunde. Hierbij gaat het onder andere om de ontwikkeling van ‘slimme’ biomaterialen die leiden tot weefselherstel via stamcellen van de patiënt zelf.
Heel de keten van valorisatie
Tijdens het werkbezoek werden drie klinisch relevante thema’s behandeld: regeneratie van het bewegingsapparaat, hart & vaten en organen. Bij elk thema werd getoond hoe de interactie tussen universiteiten, universitaire spin-offs en industrie een bijdrage kan leveren aan de levenskwaliteit, de kwaliteit van wetenschap en de kracht van de Nederlandse economie.
Willem Alexander sprak daarover door met wetenschappers en ondernemers die tijdens de verschillende stappen in dit proces aan bod komen. Dat loopt van het ontwikkelen van het idee, het omzetten van het idee in een spin-off bedrijf , zoals Materiomics, de overgang van spin-off naar de ontwikkeling van MKB dat producten verkoopt en de doorgroei naar een groot internationaal bedrijf met aanzienlijke omzet. Daarna keek hij rond in het laboratorium van MERLN, waar onderzoekers hem uitleg gaven over de verschillende technologieën die daar ontwikkeld worden, zoals 3D printing, intelligente botvervanging en ‘braille’ voor cellen.
Meest Gelezen
Bekostiging per student in het hbo en wo gaat dalen
NS onderzoekt financiële prikkels om studenten uit de spits te weren
VVD ruilt kennisgeld Groeifonds in voor fossiel belastingvoordeel
‘Kennis van zwaktes ChatGPT helpt voorkomen van fraude bij schrijfopdrachten’
‘Universiteiten zijn niet chique door achteraf te klagen over afgesloten cao’
