CDA schrapt OV-kaart voor basisbeurs

De Volkskrant meldt vandaag dat het CDA de herintroductie van de basisbeurs voor de bachelorfase wil betalen door studenten een vergoeding te geven voor de reiskosten tussen woonplaats en studiestad. In het plan van het CDA wordt het leenstelsel in de masterfase gehandhaafd. Dit wordt gedaan omdat de verwachting is dat in de toekomst meer mensen al zullen werken terwijl zij hun master halen.
Door studenten geen OV-kaart meer te geven, wordt volgens de christendemocraten geen afbreuk gedaan aan de financiële kwaliteitsimpuls die het hoger onderwijs krijgt dankzij de voorspelde opbrengsten van het studievoorschot.
Michel Rog (CDA) laat aan de Volkskrant weten waarom het CDA de basisbeurs weer invoert. “Juist diegenen voor wie het niet vanzelfsprekend is om te gaan studeren haken af.” Volgens Rog gaat het leenstelsel in tegen de grondgedachte van het onderwijs. “Het vergroot de scheidlijn tussen hoger- en laagopgeleiden, juist in een tijd waarin het arbeidsmarktperspectief toch al een goede opleiding vereist.”
Frans van Heest
Meest Gelezen
Kabinet wil werken met leeruitkomsten in gehele hoger onderwijs
Talentontwikkeling leidt tot ongelijke kansen
Leidt programmatisch toetsen tot hogere werkdruk?
Onderwijs móet het voortouw nemen in transitie naar duurzame wereld
Onderwijsraad: niet bestuurders maar de overheid moet opleidingskwaliteit bewaken
