Alfa- en gammawetenschappen zijn niet over het hoofd gezien
CHEPS: wel degelijk rekening gehouden met sociale en geesteswetenschappen in bekostigingsvarianten
Opinie | door Harry de Boer & Ben Jongbloed & Frans Kaiser & Hans Vossensteyn
22 januari 2019 | In hun brief aan de commissie Bekostigingssystematiek Hoger Onderwijs (commissie Van Rijn) constateren de decanen van de alfa- en gammafaculteiten dat er in hun ogen omissies zijn in het CHEPS-rapport. Ons (lijvige) rapport zou te weinig aandacht aan de alfa- en gammawetenschappen besteden, terwijl we wel specifieke aandacht schenken aan het bèta-technische domein.

Sociale en geesteswetenschappen zoeken toenadering tot Van Rijn
Graag willen we op deze kritiek reag
Alleen de koppen lezen, maar de informatie missen? Voor € 450, - per jaar krijgt u onbeperkt toegang tot het platform en ontvangt u iedere week een nieuwsbrief!
Het is mogelijk dat de organisatie waaraan u bent verbonden, een collectief abonnement heeft.
Hier kunt u zien of uw werkgever al een collectief abonnement heeft. In dat geval kunt u zich kosteloos registeren.
Al individueel abonnee? Klik hier voor login. Geen abonnee? Abonneer nu
Hier kunt u zien of uw werkgever al een collectief abonnement heeft. In dat geval kunt u zich kosteloos registeren.
Al individueel abonnee? Klik hier voor login. Geen abonnee? Abonneer nu
Literatuurverwijzingen
Bekostiging van het Nederlandse hoger onderwijs: kostendeterminanten en varianten
Harry de Boer, Ben Jongbloed, Frans Kaiser en Hans Vossensteyn - CHEPS (2018).1406535+Bekostigingssystematiek+HO+eindrapport+27+augustus+2018 (1)
Meest Gelezen
Erasmus Universiteit schrijft geneeskundestudent uit: ‘gevaar voor patiëntveiligheid’
Fysieke aanwezigheid bij hbo-voltijdstudenten een voorspeller van studiesucces
Hoger onderwijs moet profielwerkstuk serieuzer nemen voor meer studiesucces
De docent die de weg wijst, wordt allengs belangrijker in de impulsmaatschappij
‘Onderzoeksvisitaties reproduceren universiteit als koloniaal instituut en witte leugen’
