Academici plegen verraad tegenover studenten door zich niet te organiseren rondom klimaatcrisis
Opinie | door Leo van Kampenhout
25 maart 2022 | "Als academici hun eigen wetenschappelijke conclusies serieus nemen, is het klip en klaar dat het politiek-economische roer radicaal om moet", schrijft Leo van Kampenhout. Hij betoogt dat juist wetenschappers, die zich nu nog veelal afzijdig houden, een belangrijke rol te spelen hebben in de strijd tegen de klimaatcrisis: zij hebben kennis van zaken, bezetten invloedrijke posities en genieten vertrouwen onder de bevolking.

Academici plegen verraad tegenover hun studenten door zich niet te organiseren rondom de klimaatcris
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
‘Zelfregie is noodzaak, anders vullen politici en de Onderwijsinspectie dat gat’
Linkse coalitie komt met plan om 1,6 miljard aan onderwijsbezuinigingen terug te draaien
‘Het zelfregie-bod is gebaseerd op politieke druk, niet op visie’
Aanleren verpleegkundige vaardigheden gebaat bij complexere oefenomgeving
Lectoraten moeten steeds vaker achter het geld aanlopen, waarschuwen lectoren
