Academici plegen verraad tegenover studenten door zich niet te organiseren rondom klimaatcrisis

Opinie | door Leo van Kampenhout
25 maart 2022 | "Als academici hun eigen wetenschappelijke conclusies serieus nemen, is het klip en klaar dat het politiek-economische roer radicaal om moet", schrijft Leo van Kampenhout. Hij betoogt dat juist wetenschappers, die zich nu nog veelal afzijdig houden, een belangrijke rol te spelen hebben in de strijd tegen de klimaatcrisis: zij hebben kennis van zaken, bezetten invloedrijke posities en genieten vertrouwen onder de bevolking.
“Het begint met de erkenning dat we ons in een zeer penibele situatie bevinden en dat het huidige politiek-economische systeem dit heeft gefaciliteerd”, schrijft Leo van Kampenhout over de klimaatcrisis en de verantwoordelijk van wetenschappers daaromtrent. Beeld: Pixabay.
Academici plegen verraad tegenover hun studenten door zich niet te organiseren rondom de klimaatcris
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.

Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.

Leo van Kampenhout : 

Klimaatmodelleur bij de Universiteit Utrecht en actief bij Scientists For Future, Scientist Rebellion en Extinction Rebellion. 


«
ScienceGuide is bij wet verplicht je toestemming te vragen voor het gebruik van cookies.
Lees hier over ons cookiebeleid en klik op OK om akkoord te gaan
OK