“Ik weet hoe moeilijk het kan zijn om je in de academische wereld te ontwikkelen”
Interview | door Michiel Bakker
15 juni 2022 | Ze maakte haar officiële debuut als rector van de Universiteit Maastricht met een scherpe diesrede vol ambities: meer impact, meer samenwerken, minder haantjesgedrag. Wie is Pamela Habibovic? In gesprek met ScienceGuide legt ze uit waarom ze rector wilde worden en vertelt ze over de invloed van haar vrouw-zijn en haar oorlogsverleden op haar leiderschap. Daarnaast legt ze uit waarom ze zo hamert op multidisciplinaire samenwerking. “Hoe we het nu doen, gaat het nooit werken; daarvan ben ik heilig overtuigd.”

Na meer dan honderd dagen als rector van de Universiteit Maastricht durft Pamela Habibovic, voormali
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
“PVV met hun rancune is weg, waarom blijven bezuinigingen op onderwijs dan staan?”
‘Universiteiten maken zelf van het Engels iets elitairs’
Terwijl wetenschappelijk publicatielandschap wereldwijd verandert, kiest Nederland status quo
‘De Oudheidkunde vernieuwt zich’
“Niet uitspreken voor academische vrijheid maakt medeplichtig aan aanvallen erop”
