Bij technische opleidingen voorspellen vwo-cijfers kans op studiesucces
Opinie | door Herbert Wormeester & Pieter Boerman
24 februari 2023 | Cijfers van de Universiteit Twente tonen een duidelijke correlatie tussen het vwo-cijfer voor Wiskunde B en de kans op studiesucces bij een technische opleiding, schrijven Herbert Wormeester en Pieter Boerman. Niet iedereen met het goede vwo-diploma is voorbereid om te slagen bij een technische opleiding. Daarom moeten technische opleidingen de mogelijkheid krijgen om te selecteren voor de poort, betogen zij.
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Rianne Letschert moet formatie lostrekken en brengt zelf stevige kennisagenda mee
Kennis over studiesucces wordt nauwelijks gebruikt
Universiteitsbestuurders, Defensie en D66 moeten het ontgelden op de Dam
‘Techno-optimisme maakt meer kapot dan je lief is’
Studenten op kamers hebben meer mentale steun nodig van onderwijsinstelling
