‘Ook studenten hebben academische vrijheid’
Nieuws | de redactie
19 april 2024 | Hoger-onderwijsinstellingen moeten terughoudend zijn bij het verbieden van bijeenkomsten of demonstraties tegen de Israëlische inval in Gaza, blijkt uit een artikel van emeritus-hoogleraar Paul Zoontjens. Hij zet uiteen dat ook studenten dragers zijn van academische vrijheid, waarom hun niet de vrijheid mag worden ontzegd om zich uit te laten over maatschappelijke vraagstukken die verband houden met de inhoud van het onderwijs. Die vrijheid wordt nu niet altijd geborgd, laat Zoontjens zien.

Debatten over academische vrijheid betreffen vaak de academische vrijheid van instellingen, onderzoe
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
“PVV met hun rancune is weg, waarom blijven bezuinigingen op onderwijs dan staan?”
‘Universiteiten maken zelf van het Engels iets elitairs’
Terwijl wetenschappelijk publicatielandschap wereldwijd verandert, kiest Nederland status quo
‘De Oudheidkunde vernieuwt zich’
“Niet uitspreken voor academische vrijheid maakt medeplichtig aan aanvallen erop”
