‘Palestina: Lakmoesproef voor de Mensenrechten en de Universiteit’
Opinie | door Irene van Oorschot & Yolande Jansen
6 mei 2024 | Het Israëlische geweld in Gaza gaat al 200 dagen onverminderd door. Intussen proberen Nederlandse politici anti-oorlogactivisme en pro-Palestijnse demonstraties als ‘antisemitisch’ af te schilderen en de academische vrijheid en het recht op demonstratie in te perken. Universiteiten blijven daarbij zorgwekkend stil, als ze al niet meedoen aan het inperken van die vrijheden, schetsen Irene van Oorschot en Yolande Jansen. Zij laken de ‘kille neutraliteit van universiteitsbestuurders’ en bepleiten een institutionele boycot van Israëlische universiteiten en instellingen die samenwerken met het Israëlische leger. Dat zou “een stevig signaal zijn dat de institutionele samenwerking eindigt waar misdaden tegen de menselijkheid beginnen.”

Tegen de achtergrond van mondiale studentenprotesten tegen de Israëlische bezetting van Palestina e
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Kamer roept op tot schrappen taaltoets
Cijferinflatie aan universiteiten neemt toe en maakt diploma’s minder waard
‘Academische banden zijn al verbroken door Israëlische universiteiten zelf. Nu wij nog’
- ScienceGuide
Hbo integreert spectaculair in kennissector, universitaire allianties sorteren weinig effect
