‘Door minder verengelsing kunnen universiteiten verbinding met samenleving behouden’
Nieuws | de redactie
15 januari 2025 | De Engelstalige universiteit verliest de verbinding met de samenleving; daarom is het belangrijk om meertaligheid binnen universiteiten te bevorderen, aldus onderzoekers van de Universiteit van Tilburg. Dat betekent dat universiteiten, in tegenstelling tot wat eerder gebeurde in Eindhoven en Twente, niet volledig zouden moeten overstappen op het Engels.

Recent onderzoek van de Universiteit van Tilburg laat zien hoe de twee Brabantse universiteiten in T
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
“PVV met hun rancune is weg, waarom blijven bezuinigingen op onderwijs dan staan?”
‘Universiteiten maken zelf van het Engels iets elitairs’
Terwijl wetenschappelijk publicatielandschap wereldwijd verandert, kiest Nederland status quo
‘De Oudheidkunde vernieuwt zich’
“Niet uitspreken voor academische vrijheid maakt medeplichtig aan aanvallen erop”
