Universiteiten worden verder gekort, hogescholen krijgen er geld bij in de voorjaarsnota
Nieuws | de redactie
18 april 2025 | Omdat het aantal studenten in het hbo sneller toeneemt dan eerder verwacht, krijgt het hbo 96 miljoen euro extra om die groei op te vangen. Tegelijkertijd wordt er 58,8 miljoen euro bezuinigd op de bekostiging van het hoger onderwijs, blijkt uit de voorjaarsnota.

Het ministerie van OCW moet zijn onderwijsbegroting flink bijstellen door de nieuwe referentieraming
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Cijferinflatie aan universiteiten neemt toe en maakt diploma’s minder waard
‘Academische banden zijn al verbroken door Israëlische universiteiten zelf. Nu wij nog’
- ScienceGuide
De docent die de weg wijst, wordt allengs belangrijker in de impulsmaatschappij
Afspraken met OCW zijn uitgewist alsof ze nooit hebben bestaan, stelt Tilburg University
