‘Selectieprocedures doen diversiteit meer kwaad dan zelfselectie’
Nieuws | door Michiel Bakker
23 mei 2025 | Op de route naar medisch specialist gaat diversiteit verloren in de stap naar de middelbare school, de selectie voor een geneeskundeopleiding en de selectie van specialisten in opleiding. Dat blijkt uit het met lof ontvangen proefschrift dat VU-promovendus Lianne Mulder onlangs verdedigde. Zij pleitte voor een hogere waardering van meertaligheid en lanceerde meteen een platform voor meertalige hulpverleners.

Nederland heeft een enorm diverse samenleving, maar die diversiteit is niet terug te zien onder zorg
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Lectoraten moeten steeds vaker achter het geld aanlopen, waarschuwen lectoren
Nederland onderschat baten internationalisering door gebrekkige stayrate-metingen
Citatiebias remt loopbanen vrouwelijke wetenschappers, waarschuwt Delftse onderzoeker
Kies Europa, horen Amerikaanse wetenschappers – maar wie gaat dat betalen?
‘Laat praktijkonderzoekers het gat tussen wetenschap en samenleving dichten’
