Het is zinvol om als universiteit jaarlijks meer dan honderd persberichten te versturen
Nieuws | de redactie
24 juni 2025 | Veel informatie uit persberichten van universiteiten vindt rechtstreeks een weg naar journalistieke artikelen. Voorlichters betoogden tijdens een bijeenkomst van NEWS dat peer review een harde grens moet zijn bij het communiceren over onderzoek in een persbericht. Vooral in het gezondheidsdomein moet men voorzichtig zijn, want daar wachten patiënten hoopvol op doorbraken.

De reis van wetenschappelijk onderzoek naar een krantenartikel lijkt op het eerste gezicht overzicht
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
“PVV met hun rancune is weg, waarom blijven bezuinigingen op onderwijs dan staan?”
‘Universiteiten maken zelf van het Engels iets elitairs’
Terwijl wetenschappelijk publicatielandschap wereldwijd verandert, kiest Nederland status quo
‘De Oudheidkunde vernieuwt zich’
“Niet uitspreken voor academische vrijheid maakt medeplichtig aan aanvallen erop”
