Wat te doen als docenten in hoger onderwijs complottheorieën verspreiden?
Nieuws | de redactie
24 juli 2025 | Complottheorieën: ook in Nederlandse hoger onderwijs duiken ze zo nu en dan op, met RUG-docent Tjeerd Andringa en UvA-docent Laurens Buijs als bekende voorbeelden. Toch is er nog weinig systematisch onderzoek gedaan naar de aanwezigheid en impact van complotdenkers binnen het hoger onderwijs en wat daartegen te doen is. Nieuw onderzoek uit Duitsland en Zwitserland werpt licht op de omvang van het probleem, en verwijst ook expliciet naar het voorbeeld uit Groningen.
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
‘Het hbo als pamperparadijs’
Universiteiten willen vrijstelling van Wet open overheid (Woo)
Mbo-stapelaars op universiteit willen waardering, geen stigmatiserende betutteling
Radboud Universiteit roept de politiek op om te stoppen met bezuinigen
‘Academische vrijheid is geen vrijbrief voor wangedrag tegen promovendi’
