RU en moslimstudenten slaan handen ineen
Wouter Heinen hoofd Voorlichting, Cultuur & Beleid, signaleert in Voxlog, dat scholieren van allochtone afkomst minder vaak naar individuele voorlichtingsbijeenkomsten komen. ‘Voor ons is de maatschappelijke taak weggelegd om in te spelen op de verschillende behoeftes van de verschillende doelgroepen.’
De universiteit wil gebruikmaken van de expertise en ervaringen van moslimstudenten bij de studentenwerving. De studenten van MSV hebben de afgelopen maanden geïnventariseerd met welke vragen moslimstudenten zitten en een FAQ-sheet daarover samengesteld. Met die kennis kan Studentenzaken het wervingsbeleid aanpassen. Heinen denkt bijvoorbeeld aan het inzetten van moslim-ambassadors, en het plaatsen van de FAQ-sheet op de website van de Radboud Universiteit.
Moslimstudenten willen graag weten waar ze halal kunnen eten en bidden, maar ook hoe ze een kamer moeten vinden en hoe het is om mee te doen aan de introductie. In de FAQ-sheet adviseert de MSV moslimstudenten de introductie zeker niet over te slaan, maar kroegentochten en feesten te mijden in verband met de alcoholconsumptie.
Heinen: ‘We richten ons overigens niet alleen op moslims. MSV is een goede gesprekspartner, omdat ze zich ook niet beperken tot de moslims, maar op diversiteit.’ Vice-voorzitter van de MSV Rafih Berkane vindt het vooral belangrijk dat de moslimstudent zich thuis voelt op de universiteit, zich ‘happy’ voelt: ‘En dat de universiteit weet wat ze moet doen als bijvoorbeeld een student tandarts wil worden, maar ook een hoofddoek wil dragen.’
Meest Gelezen
'We stellen elkaar verkeerde vragen over ChatGPT'
VVD botst met minister en linkse partijen over loting en selectie
Tien kandidaten uit het beroepsonderwijs voor de Groeifondscommissie
Minister komt met wet- en regelgeving om internationale instroom te beperken
ChatGPT is extra teken aan een wand die zwakker wordt
