ScienceGuide staat voor verdieping. Dit is het platform waar de actualiteit en achtergrond elkaar ontmoeten op een inhoudelijke en doordachte wijze. Onder het uitklapteken vind je dus een toelichting, geheugensteun of voetnoot die de redactie of de auteur toevoegt. Dit doen wij om ervoor te zorgen dat wij in onze artikelen grondig en gedetailleerd in kunnen gaan op belangrijke details, zonder de lezer kwijt te raken.
Joop van den Berg: ‘Meer macht voor Eerste Kamer’
Nieuws | de redactie
29 september 2006 | De Eerste Kamer zou aanzienlijk aan macht en nut winnen als zij het recht kreeg wetten te amenderen of terug te zenden naar de Tweede Kamer. In ruil daarvoor zou zij probleemloos het budgetrecht en het vetorecht kunnen opgeven – zij wordt immers allang geacht niet van die rechten gebruik te maken. Dit zegt Joop van den Berg in zijn afscheidsrede als hoogleraar aan de Universiteit Leiden.
In Leiden doceerde hij Nederlandse politiek en parlementaire geschiedenis; ook was hij fractieleider
Alleen de koppen lezen, maar de informatie missen? Voor € 450, - per jaar krijgt u onbeperkt toegang tot het platform en ontvangt u iedere week een nieuwsbrief!
Het is mogelijk dat de organisatie waaraan u bent verbonden, een collectief abonnement heeft.
Hier kunt u zien of uw werkgever al een collectief abonnement heeft. In dat geval kunt u zich kosteloos registeren.