Lijken in de kelder
Nieuws | de redactie
10 november 2008 | 70 jaar na de Kristallnacht -gisteren herdacht- zijn de universiteitsbibliotheken in Duitsland begonnen hun ‘schuldige’ voorraden te ontdekken. “Wie Leichen im Keller,” zoals de koepel van joodse organisaties in Duitsland het formuleert, zijn nog honderdduizenden van Duitse Joden - en uit verzamelingen elders in Europa- geroofde boeken aanwezig. Door ex libris, stempels of akribisch-bureaucratisch als J.A.(‘Juden-Auktion’) nu nog identificeerbaar bovendien.
Als enige universiteit tot nu toe heeft die van Marburg alle boeken die zij tussen 1933 en 1945 aans
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
UU-rector verdedigt podium voor Baudet: “Onze plicht om ons dit op de hals te halen”
Hbo-master internationaliseert, hbo-bachelor mbo’iseert
Universiteit Maastricht wacht niet op WIB en UNL en komt met aangescherpt taalbeleid
Instroom wo sterker gedaald dan OCW voorspelde
“We moeten ons radicaal verzetten tegen de systematische aanval op wetenschap”
