Samen voor meer professionaliteit

Windesheim en Hogeschool Leiden bereikten recent een convenantom samen te werken aan een master Jeugdzorg. Doel is om in hetcollegejaar 2013/2014 ook bij Windesheim te starten met eengeaccrediteerde hbo-master Jeugdzorg, zoals Leiden deze al sinds2008 aanbiedt.
Met deze master wil Windesheim een bijdrage leveren aan verdereprofessionalisering binnen de Jeugdzorg en daartoe de in Leidenopgedane kennis en ervaring benutten bij de aanvraag van een eigenopleiding terzake. In het convenant is opgenomen dat HogeschoolLeiden zijn onderwijsmaterialen ter beschikking stelt aanWindesheim en dat beide partijen gezamenlijk het onderwijsaanbodverder zullen ontwikkelen.
Pittige deeltijdstudie
Ons land verwacht veel van de Jeugdzorg en daarom is verdereprofessionalisering en levenlangleren nodig om kwaliteit te blijvenleveren en de resultaten voortdurend te verbeteren. De nieuw testarten masteropleiding is een pittige deeltijdstudie van tweejaar, waarin de vraagstukken waar professionals in de praktijk voorstaan, het uitgangspunt vormen. Daarnaast worden de studentenintensief begeleid bij het vertalen van recente theorieën,inzichten en onderzoeksresultaten naar de praktijk.
Naast de samenwerking met Leiden, zullen door Windesheim de(regionale en landelijke) werkveldinstellingen nauw betrekken bijde verdere ontwikkeling . Inhoudelijke wensen en behoeften uit hetwerkveld kunnen op deze manier goed worden meegenomen in het nieuwemasterprogramma.
Meest Gelezen
PVV de grootste partij: grote gevolgen voor hoger onderwijs
‘Verplicht Nederlandstalig hoger onderwijs raakt ook Nederlandse studenten’
Internationale onderzoekers voelen zich zondebokken aan Nederlandse universiteiten
CDA en NSC botsen over internationale studenten
Hbo, mbo en vo moeten doorstroom verbeteren
