‘Verstoorde arbeidsverhouding’ als ontslaggrond ondermijnt sociale veiligheid’
Opinie | door Iris Breetvelt & Susanne Täuber
6 juni 2023 | De ‘verstoorde arbeidsverhouding’ als ontslaggrond, ongeacht wie daaraan overwegend debet is, opent voor werkgever de weg naar ontslag door verstoring van de arbeidsverhouding te provoceren. Het creëren van sociale onveiligheid op de werkvloer is een probaat instrument om van een kritische en onwelgevallige werknemer af te komen. Daardoor werkt de zogeheten ‘g-grond’ voor ontslag een doeltreffende aanpak van sociale onveiligheid tegen.
Sociale onveiligheid en een verstoorde arbeidsverhouding zijn twee kanten van een arbeidsconflict: d
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Iris Breetvelt :
Was als onderwijsonderzoeker ruim dertig jaar actief bij het Kohnstamm Instituut van de UvA zat tot haar pensionering in juni 2020 in de centrale en facultaire medezeggenschap van de UvA. Na haar pensionering was ze nog twee jaar actief in de sectorraad WO&O van de Algemene Onderwijsbond.
Meest Gelezen
UU-rector verdedigt podium voor Baudet: “Onze plicht om ons dit op de hals te halen”
Hbo-master internationaliseert, hbo-bachelor mbo’iseert
Universiteit Maastricht wacht niet op WIB en UNL en komt met aangescherpt taalbeleid
Instroom wo sterker gedaald dan OCW voorspelde
“We moeten ons radicaal verzetten tegen de systematische aanval op wetenschap”
