Eerste vrouw in bestuur FOM

“Wij zijn bijzonder verheugd dat Dekker zich de komende vierjaar wil inzetten voor de FOM-organisatie,” reageert FOM-directeurWim van Saarloos enthousiast. Dekker is de opvolgster van prof. dr.Carlo Beenakker die na twee termijnen het bestuur zal verlaten. Inhet 65 jarig bestaan had er nog nooit een vrouw in het bestuur vanhet bèta-onderzoeksinstituut plaatsgenomen. Dekker die cum laudeafstudeerde in Yale en Leiden en promoveerde aan Harvard, richttein 2002 haar eigen onderzoeksgroep op aan de TU Delft, waarin zijonder meer onderzoek deed naar
Voor haar werk ontving Dekker meerdere prestigieuze prijzen ensubsidies. Zo was zij tot dit jaar lid van De Jonge Akademie van deKNAW, verwierf ze in 2007 een European Young Investigator (EURYI)award van de European Science Foundation en ontving ze van NWO in2005 een Vidi-subsidie en vorig jaar een Vici-subsidie.
Ook voor de popularisering van de wetenschap zet Dekker zich in;zo was zij meerdere keren betrokken bij de Avond van Wetenschap enMaatschappij en zal zij op 29 mei een Paradisolezing over haaronderzoek houden. Ook zet Dekker zich actief in voor de organisatievan lezingen en congressen en neemt zij deel aan diverseadviescommissies.
