Professor Donner in Leiden

Op 26 november houdt Donner daartoe de jaarlijkse Cleveringa-oratie over recht, vrijheid en verantwoordelijkheid. Dit eervolle professoraat is een wisselleerstoel van één jaar. De Cleveringahoogleraar houdt zich afwisselend bezig met de Tweede Wereldoorlog of met vraagstukken op het gebied van het recht.
De leerstoel is een eerbetoon aan de Leidse hoogleraar die in 1940 de wellicht beroemdste rede uit de moderne geschiedenis van ons land hield. Hij uitte een vlammend protest tegen de maatregelen van de bezetter om joodse geleerden te doen verwijderen van de universiteit.
Eerdere Cleveringahoogleraren waren onder anderen de historici Michael Ignatieff, Timothy Snyder en Hans Blom, de collegevoorzitter van de WUR, Louise Fresco en de Leidse bijzonder hoogleraar Job Cohen, die destijds burgemeester van Amsterdam was.
Meest Gelezen
Onderwijs zorgt zelf voor stress bij studenten
‘Verstoorde arbeidsverhouding’ als ontslaggrond ondermijnt sociale veiligheid’
“De universiteiten in Nederland zijn op de rug gaan liggen voor Big Tech”
Valoriseren door een snelweg te blokkeren
‘Debat over internationalisering meer vanuit emotie dan feiten gevoerd’
