Docenten zijn net als violisten sinds de 19e eeuw niet productiever geworden
Boekbespreking | door Frans van Heest
13 december 2023 | Docenten in het hoger onderwijs lijken veel op violisten: ze zijn vandaag de dag niet productiever dan in de 19e eeuw. Dit maakt het hoger onderwijs nog steeds een schaars goed en daarmee blijft de kansenongelijkheid in de samenleving bestaan. De oplossing is verregaande digitalisering van het hoger onderwijs, schrijft de Amerikaanse hoogleraar Michael D. Smith in zijn nieuwe boek.
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
'In verdeelde samenleving is concept van universiteit steeds lastiger uit te leggen'
'Rapport-Wennink is een routekaart zonder weg’
Gerichte ondersteuning in eerste studiefase kan kansenongelijkheid universiteiten verkleinen
‘Gamificatie en het verlies van ethiek’
Open Science beleid NWO zet bepaalde alfa- en gamma’s op achterstand
