Eerstegeneratiestudent komt niet toe aan bestuurswerk en honorsprogramma
Nieuws | de redactie
23 juni 2021 | Eerstegeneratiestudenten vallen vaker uit, krijgen minder geld van hun ouders en werken daarom vaker naast hun studie, blijkt uit onderzoek van ResearchNed. Ook blijken studenten vaker een positieve dan een negatieve invloed van het bsa op hun studiegedrag te ervaren. Zo lang de bsa-norm niet te hoog is, wordt het bsa zelfs als een voordeel gezien door studenten die een studiekeuze maken.

Ruim twintig procent van de hbo-studenten en een kwart van de wo-studenten verwacht studievertraging
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Lectoraten moeten steeds vaker achter het geld aanlopen, waarschuwen lectoren
Nederland onderschat baten internationalisering door gebrekkige stayrate-metingen
Citatiebias remt loopbanen vrouwelijke wetenschappers, waarschuwt Delftse onderzoeker
Kies Europa, horen Amerikaanse wetenschappers – maar wie gaat dat betalen?
‘Laat praktijkonderzoekers het gat tussen wetenschap en samenleving dichten’
