“Als lector kan ik zélf het beleid vanuit de wetenschap voeden”
Interview | door Michiel Bakker
29 november 2023 | Als een ecoloog van Rijkswaterstaat het beleid wil veranderen, waarom moet hij dan bij een hogeschool zijn? Voor Marcel van den Berg is die vraag simpel: als lector bij Aeres kan hij zelfstandig aantonen waarom iets wel of niet slim is, los van de politieke belangen. Hij vertelt over zijn onderzoek, een cursus voor zowel studenten als Rijkswaterstaat-medewerkers en zijn passie voor het IJsselmeer.

Vandaag, 29 november, wordt Marcel van den Berg officieel geïnstalleerd als lector Ecologie IJsselm
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
Lectoraten moeten steeds vaker achter het geld aanlopen, waarschuwen lectoren
Nederland onderschat baten internationalisering door gebrekkige stayrate-metingen
Citatiebias remt loopbanen vrouwelijke wetenschappers, waarschuwt Delftse onderzoeker
Kies Europa, horen Amerikaanse wetenschappers – maar wie gaat dat betalen?
‘Laat praktijkonderzoekers het gat tussen wetenschap en samenleving dichten’
