Erkennen en Waarderen moet helpen glazen plafond voor vrouwen te doorbreken
Nieuws | de redactie
12 april 2023 | Bij de nieuwe wetenschapscultuur onder Erkennen en Waarderen mag gelijkheid tussen mannen en vrouwen niet ontbreken. Hoewel de achterstand van vrouwen binnen de academie de afgelopen tijd is verbeterd, heeft de coronacrisis hen weer verder teruggeworpen. Dit blijkt uit een overzicht van de kansen voor vrouwen in de wetenschap door dr. Anne Dijkstra (Universiteit Twente). Erkennen en Waarderen kan hierbij helpen door carrièredifferentiatie, wetenschapscommunicatie en training.

Kansenongelijkheid vrouwen Anno 2023 lopen Nederlandse vrouwen qua carrièreperspectief achter
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Meest Gelezen
“PVV met hun rancune is weg, waarom blijven bezuinigingen op onderwijs dan staan?”
‘Universiteiten maken zelf van het Engels iets elitairs’
Terwijl wetenschappelijk publicatielandschap wereldwijd verandert, kiest Nederland status quo
‘De Oudheidkunde vernieuwt zich’
“Niet uitspreken voor academische vrijheid maakt medeplichtig aan aanvallen erop”
