Sociale onveiligheid wordt onvoldoende bij de bron aangepakt
Opinie | door Iris Breetvelt
24 oktober 2022 | Hoewel universiteitsbestuurders, UNL en het ministerie van OCW sociale onveiligheid als een risicofactor onderkennen, zijn de maatregelen en adviezen daaromheen vooral gericht op het verzachten van de gevolgen. Het ernstig ongewenst gedrag van een hoogleraar van de Universiteit Leiden, die nog altijd in functie is, illustreert dat maatregelen zich ook op de bron van sociale onveiligheid moeten richten. Dat gebeurt nog te weinig, betoogt Iris Breetvelt.

In het bericht over een geval van ernstig ongewenst gedrag door een hoogleraar aan de Universiteit L
Om artikelen van ScienceGuide te lezen dient u ingelogd te zijn. Log hier in voor toegang tot artikelen.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.
Geen medewerker of student van een hoger-onderwijsinstelling? Klik hier om een zakelijk abonnement op maat af te sluiten.

Iris Breetvelt :
Was als onderwijsonderzoeker ruim dertig jaar actief bij het Kohnstamm Instituut van de UvA zat tot haar pensionering in juni 2020 in de centrale en facultaire medezeggenschap van de UvA. Na haar pensionering was ze nog twee jaar actief in de sectorraad WO&O van de Algemene Onderwijsbond.
Meest Gelezen
‘Zelfregie is noodzaak, anders vullen politici en de Onderwijsinspectie dat gat’
Linkse coalitie komt met plan om 1,6 miljard aan onderwijsbezuinigingen terug te draaien
‘Het zelfregie-bod is gebaseerd op politieke druk, niet op visie’
Aanleren verpleegkundige vaardigheden gebaat bij complexere oefenomgeving
Lectoraten moeten steeds vaker achter het geld aanlopen, waarschuwen lectoren
